Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

1 Oda 2 Yetişkin
Oda Ekle
Ana Sayfa Turlar Turistik (Yataklı) Doğu Ekspresi ile Kars - Erzurum Turu
Kesin kalkışlı tur Tur Kodu: TuristikEkspres2023

Turistik (Yataklı) Doğu Ekspresi ile Kars - Erzurum Turu

Yataklı Vagonlarla seyahatin tadına varacağınız , Doğu Anadolu'nun mistik cazibesine şahit olacağınız gezimizde masalsı bir tatil deneyimi yaşayacaksınız...

Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Kars Kalesi, Oniki Havari Kilisesi, Topcuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar, Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi(Merkez Cami), Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi(Fethiye Cami), Tren Garı, Kars Müzesi, Sarıkamış, Katerina Av Köşkü, Sarıkamış Kayak Merkezi, Erzurum, Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii Tren ve Otobüs 4 Gece 5 Gün Kalkış Yeri: 12.30'da Hasan Polatkan Migros önünden
den başlayan fiyatlar
Sizi Arayalım

Tur Programı

Son 5 yıl içersinde ki Kış gezilerinin en Popüler Destinasyonlarından biri olan Yataklı Vagonlarla Kars - Erzurum turumuza katılarak Doğunun mistik ve gizemli dünyasına yolculuk etmeye ne dersiniz ? 

Adeta Masal tadında gezecek gezimiz için kontenjanlarımız sadece 19 kişi ile sınırlıdır , kayıt için acele edin ...

Hareket Noktaları

  1. Gün: ESKİŞEHİR - ANKARA TREN GARI

  Siz değerli Mevsim Tur misafirleriyle Hasan Polatkan migros önünden saat 11:30'da Ankara'ya Hareket Ediyoruz.3 saat sürecek bir tren yolculuğunun ardından Saat 14:30'da Ankara Tren garında oluyoruz. Gar’da Verilecek 1 saatlik serbest zamanın ardından Turistik Doğu Ekspresinde bizlere ayrılmış olan vagonlardaki  kompartımanlara yerleşiyoruz  yaklaşık 26 saat sürecek olan Tren yolculuğumuz saat 15:55 de başlayacaktır. Bu büyülü yolculuğumuzda  Güzel doğa görüntüleri eşliğinde Anadolu içlerinde yol alacaksınız. Dileyen misafirlerimiz trenin restoran kısmından faydalanabilirler Gecemizi Vagonlarımızda geçiriyoruz  Konaklama Trende Yataklı Vagonlarımızda olacaktır.

  Öğle Yemeği :  Ekstra olup dileyenler Tren istasyonunda serbest zaman süresinden faydalanabilirler.
  Akşam Yemeği: Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler
  Konaklama: Doğu Ekspresinde bize ayrılmış yataklı vagonlarda

  2. Gün: İLİÇ - ERZURUM - PALANDÖKEN

  Turistik Doğu Ekspresi Treni Sabah saat 07.05’de İliç tren İstasyonu'na varışının ardından . İliç istasyonunda 3 saat mola verecektir.  Dileyen misafirler ekstra düzenlenecek Karanlık Kanyon turuna katılabilirler. Mola Bitimi sonrası 09:20'de İliç’ten hareket. Saat  16:25’de Erzurum istasyonuna varış.Erzurum'da trenden ayrılıyoruz ve Palandöken'e geçiyoruz. Palandökende 2 saatlik serbest zaman boyunca dileyenler kafeteryalarda vakit geçirebilir.Dileyenler kayak ekipmanı kiralayıp kayak yapabilirler.Akşam saatlerine doğru konaklayacağımız otelimize geçiyoruz ve istirahate çekiliyoruz.

  Sabah Kahvaltısı: Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler
  Öğle Yemeği : Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler
  Akşam Yemeği: Otelimizde set menü veya açık büfe
  Konaklama: 
  Grand çatalkaya , Borapark , Grand Hitit , Hotel Zade vb.

  3. Gün: ERZURUM - ÜÇ KÜMBETLER - YAKUTİYE - ERZURUM EVLERİ - ULU CAMİİ - RÜSTEM PAŞA BEDESTENİ - KONGRE MÜZESİ - SARIKAMIŞ

  Sabah kahvaltımızın ardından 08.00'de aracımıza geçiyoruz ve bugün ki gezimizin ilk durağı olan Erzurum Ulu Camii’ye gidiyoruz. Rehberimizin anlatımlarıyla birlikte gezeceğimiz Ulu Camii ardından sırasıyla Üç Kümbetler , Çifte Minareli Medrese ve Erzurum Evleri müzesini geziyoruz. Daha sonra Erzurum Kalesini görüp tarihini dinledikten sonra  Yakutiye Medresesine geçiyoruz.Son olarak Atatürk Evi’ni gezip hem öğle yemeği molası vereceğimiz , hem de serbest zaman da alışveriş yapabileceğiniz meşhur Rüstem Paşa Bedestenine geçiyoruz. Karınlarımızı doyurup , Erzurum’un meşhur oltu taşından hediyelikler aldıktan sonra gezimize kaldığı yerden devam ediyoruz. İlk olarak Erzurum kongre binasına geçiyoruz. Cumhuriyete giden yolda önemli bir yer tutan bu kongrede alınan kararları rehberimizden dinleyip bilgi ediniyoruz. Ardından buradan ayrılıp Nene Hatun Tarihi milli Parkına geçiyoruz. 93 Harbi döneminde Türk ve Rus güçlerinin çarpıştığı yerlerden biri olan bu bölgede ki tabyaları geziyoruz. Ardından Sarıkamış istikametinde yola çıkıyoruz.  Yaklaşık 2 saat sürecek bir yolculuğun ardından Sarıkamış Şehitler Anıtı’na ulaşıyoruz. Yaklaşık 90 bine yakın askerimizin donarak can verdiği Allahuekber dağlarında Şehitler Anıtı gezip şehitlerimizi yad ediyoruz. Ardından kısa bir Katherina köşkü ziyareti yapıyoruz. Sarıkamış’ta vereceğimiz serbest zamanın ardından vakit kaybetmeden aracımıza geçip Kars istikametinde yola çıkıyoruz. Akşamın ilerleyen saatlerinde Kars’taki otelimize ulaşıyoruz ve istirahate çekiliyoruz.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde set menü veya açık büfe
  Öğle Yemeği : Extardır. ( Yöresel Çağ Kebab önerilir )
  Akşam Yemeği: Ekstradır , Kafkas gecesine gidilecektir.
  Konaklama : 
  Sapran Deluxe , Grand Ani Hotel , Kale Hotel vb

  4. Gün: ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ - KARS MÜZESİ - ALEKSANDR LEVİYSKİ KATEDRALİ - BELEDİYE BİNASI - KÜMBET CAMİİ - YUSUF PAŞA CAMİİ - AŞIKLAR EVİ

  Sabah erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından 08.00'da araçlarımıza binip ilk durağımız olan Ani Haraberlerine gidiyoruz. Şehir surlarını görerek yürüyoruz ve Aslanlı kapıdan girip sırasıyla Aziz Prkitch kilisesi , Küçük hamam , Fethiye Camii , İpek Yolu Köprüsü , Rahibeler Manastırı , İç Kale , Poladoğlu Kilisesi , Bostanlar Deresi Mağaraları , Selçuklu Kervansarayı , Genç Kızlar kilisesi , Büyük Hamam , Gürcü Kilisesi , Ateşgede Tapınağı’nı geziyoruz. Ani Harabelerini tamamladıktan sonra Çıldır Gölü’ne geçmek üzere yola çıkıyoruz.İlk olarak öğle yemeğimizi alacağımız restorantımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinin ardından Kış aylarında kalın bir buz tabaksıyla kaplanan göl’de serbest zaman veriyoruz. Dileyenler göl üzerinde faytonlarla kızak gezisi yapabilirler. Serbest zaman ardından Kars merkeze geçip sırasıyla Aleksandr Neviyski Katedrali ( Fethiye Camii ) , Kümbet Camii , Kars Kalesi , Yusuf Paşa Camii , Aşıklar Evini gezip Eski Kars Kaşarı alıverişi için mola veriyoruz. Daha sonra Rus döneminden kalma Eski Anadolu Lisesi Binası ,  Belediye Binası , Tuncer Gülensoy Evini izleyip gezimizi tamamlayıp akşam saatlerine doğru otelimize geçiyoruz. Dileyenler ile akşam yemeği sonrası tekrar kafkas gecesine gidilebilir.

  Kahvaltı: Otelde açık büfe veya set menü

  Öğle Yemeği : Extradır ( Çıldır gölüne özel Sarı Balık önerilir )
  Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü
  Konaklama : 
  Sapran Deluxe , Grand Ani Hotel , Kale Hotel vb.

  5. Gün: KARS HAVAALANI - SABİHA GÖKÇEN HAVAALANI - ESKİŞEHİR

  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından eşyalarımızı araçlarımıza yerleştirdikten sonra 09.30'da otelimizden ayrılıyoruz. 11.15'de Sabiha Gökçene hareket edecek olan uçağımıza binmek üzere Kars Harakani Havaalanı'na geçiyoruz. Uçak Yolculuğumuzun ardından 13.30'da Sabiha Gökçen'e iniyoruz ve bizi beklemekte olan transfer aracımıza geçiyoruz. Yolda vereceğimiz molalarla birlikte Yaklaşık 4.5 saat sürecek Eskişehir yolculuğuzun ardından 18.30 - 19.00 sularında Eskişehir'e varıyoruz ve bir sonra ki Mevsim Tour Organizasyonunda görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe veya set menü
  Öğle Yemeği : Ekstradır . ( Yol esnasında dinlenme tesisinde )

  Dahil / Hariç Hizmetler

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler
  • Eskişehir - Ankara Tren Garı gidiş - dönüş Transferleri
  • Ankara - Erzurum Turistik Doğu Expresi Yataklı Vagon Gidiş Biletleri
  • Kars - Sabiha Gökçen Uçak Biletleri
  • İstanbul SG Havalimanı - Eskişehir Transferi
  • 3 Gece Kars'ta Yarım Pansiyon Konaklama
  • 3 Adet Sabah Kahvaltısı
  • 2 Adet Akşam Yemeği
  • Lüks Araçlarla Bölge Gezileri ve Transferler
  • Otopark ve Milli Park Giriş Ücretleri
  • Seyahat Sağlık Sigortası
  • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmetleri
  • Mevsim Turizm Rehberlik Hizmetleri
  • Araç İçi İkramlar
  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  * Tren seyahati sırasında Alınan Tüm Öğünler
  * Tüm Yemeklerde alınan içecekler
  * Tüm Öğle Yemekleri
  * Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu
  * Kars Aşıklar Atışması / Kafkas Eğlencesi - Yemekli
  * Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
  * Tüm özel ve kişisel harcamalar
  * Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

  Tur Tarihleri ve Fiyatlar

  Tur Notları

  - Gezimiz paket tur olup bir bütün halinde satılır. Kullanılmayan hizmetlerin iadesi istenemez.

  - Firma  herhangi bir iptal ve değişiklik durumunda misafirleri 1 gün öncesinden arayıp bilgilendirmekle yükümlüdür.

  - Araç koltuk numaraları tur hareketinden 2 saat önce belli olur ve her misafir için sigorta yapıldığından bütün misafirler rehberin bildirdiği koltuklara oturmakla yükümlüdür.

  - Rehber yol , hava şartları , doğal afetler  seferberlik vb. gibi durumlarda programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  - Rehber tur programına sadık kalmak şartıyla programda belirtilen yerlerin gezilme sıralamasını değiştirebilir.

  İptal Şartları

  Turun hareketine 1 haftadan az süre kala yapılan iptallerde ücretin tamamı kesilir. 7 - 14 gün kala yapılan iptallerde %50'si , 7 - 21 gün kala yapılan iptallerde ücretin %25'i kesilir. 21 gün ve daha fazla süre kala yapılan iptallerde herhangi bir kesinti yapılmaz

   

  Kampanyalar

  Yorumlar

  Yorum Yap

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  HIZLI REZERVASYON İMKANI

  Dilediğin Seyahati Akıllı Telefonundan Seçebilir, Yüzlerce Tatilden İstediğine Anında Rezervasyon Yapabilirsin.