Tur Dönemini Seçiniz
 
Tur Kategorisi Seçiniz
Gezi Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Otel İsmi Yazarak Arama Yapınız...
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat Aralığı
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı

Çanakkale-Assos Turu

Arkadaşlarınızla Paylaşın
Çanakkale-Assos Turu
Tur Adı: Çanakkale-Assos Turu
Açıklama: Çanakkale Savaşlarının 106. Yıldönümünü Gelibolu`da Anıyoruz....
Ulaşım: Lüx Otobüslerle
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
KİŞİ | GECE
'dan başlayan
fiyatlar
Tatilinize özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

Çanakkale Savaşlarının 106. Yıldönümünü Gelibolu`da Anıyoruz....
 


TUR PROGRAM

1. Gün:

1.GÜN:Akşam saat 24:00’te belirtilen yerde toplanıyoruz ve araçlarımıza biniyoruz.Uzun süren yolculuğumuz esnasında molalar veriyoruz ve araç içerisinde yaptığımız sıcak ve soğuk ikramlarla beraber sabahın ilk ışıkları ile beraber Edremit’e ulaşıyoruz ve kıyı şeridi boyunca uzanarak Altınoluk beldesine varıyoruz.Altınolukta sahilde vereceğimiz kahvaltı molasının ardından tekrar aracımıza biniyoruz ve gezimizin ilk durağı olan Behramkale’ye varıyoruz.Behramkale’de ilk olarak Apollo Tapınağı ,akropol ve negropol ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz ve ardından Mdilli adasını çıplak gözle izleyebileceğimiz tepede kısa süreli bir serbest zaman veriyoruz.Ardından tarihi iskele mevkii’ne iniyoruz ve buradaki eski roma zamanından kalma eserleri inceliyoruz ve ardından bölgey has sıcak dondurmamızın tadına bakmayıda unutmuyoruz.Bu gezimizin ardından tekrar aracımıza biniyoruz ve Truva antik kentine doğru yola çıkıyoruz.Rehberimizle birlikte truvayı gezdikten sonra tekrar aracımıza binip muhteşem manzaraya sahip restaurantımıza gidiyoruz.Yemeğin ardından ise Çanakkale merkezde bulunan Çimenlik kalesi , Nusret Mayın gemisi ve aynalı çarşı gezimizi yapıyor ve akşam saatlerine doğru otelimize geçiyouz.


2. Gün:

 2. GÜN :Sabah erkenden kalkıyoruz ve otelimizde sabah kahvaltımızı alıyoruz.Kahvaltının ardından aracımıza biniyor ve Gelibolu yarımadasına geçmek üzere vapur iskelesine geçiyoruz.Karşıya geçtikten sonra bizi Eceabat’ta rehberimiz karşılıyor ve kronolojik sıraya göre gezimize başlıyoruz.İlk olarak Seddülbahir , Namazgah Tabyası , Seyid onbaşı ve Abide gezilerimizi tamamlıyoruz ve ardından öğle yemeğimizi almak üzere restaurantımıza geçiyoruz.Ardından Sargıyeri , Yahya Çavuş , Kabatepe müzesi , Conkbayırı ve son olarakta 57.Alay gezimizi tamamladıktan sonra tekrar vapur iskelesine gidiyoruzKarşıya geçtikten sonra Eskişehir istikametinde yola çıkıyoruz ve yolda vereceğimiz molalarımızın ardından Eskişehir’e varıyouz.Bir sonraki MEVSİM TOUR organizasyonunda görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.


FİYATLARFİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

        Ulaşım ( Lüx Araçlarla )

        1 Gece  4*  Otelde konaklama

        2 Sabah kahvaltısı ( 1.Kahvaltı Tabağı+Çay  / 2. Otelde Set Menü )

        1 Akşam Yemeği ( 1. Otel’de Set Menü )

        Feribot geçiş ücretleri

        Profesyonel kokartlı rehber

        Ulaşım sıcak-soğuk ikramlar

        Mevsim Turizm rehberlik hizmetleri

        K.D.V dahil

 

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Kişisel Harcamalar

Tüm Hareket Tarihleri
Çanakkale, Kuzeybatı Anadolu'da, kendi adıyla anılan boğazın kıyısında yer alan bir kenttir. Merkez ilçe nüfusu 2015 yılı verilerine göre 122.613 kişidir. Troya kalıntılarının bulunduğu ildir.
İlin eski merkezi Biga olup, Cumhuriyet döneminde, Çanakkale Savaşlarında kazanılmış olan zaferlerden dolayı ilin ismi ve merkezi Çanakkale olarak değiştirilmiştir. İlin isminin kökeni ise yörede çok gelişmiş olan çanak-çömlek zanaatinden gelir. Şehrin iki simgesi hâline gelen Kale-i Sultaniye ile çanakçılık özdeşleşince de şehir "Çanakkale" olarak adlandırılmaya başlanmıştır.
1915 senesinde Osmanlı Devleti ile İtilaf Devletleri arasında Çanakkale Savaşları'na sahne oldu. İtilaf Devletlerinin birleşmiş orduları deniz savaşında araç ve personel zayiatı vererek mağlup oldu ve boğazları geçemedi. Daha sonra İtilaf kuvvetleri karadan çıkartma yaptılar. Kara savaşlarında Yarbay Mustafa Kemal'in başarıları sayesinde İtilaf kuvvetlerinin ilerleyişi durdu, iki kuvvet birbirine üstünlük sağlayamadı ve karadan taarruz da başarısızlıkla sonuçlandı.

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
Doğrulama Kodu