Tur Dönemini Seçiniz
 
Tur Kategorisi Seçiniz
Gezi Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Otel İsmi Yazarak Arama Yapınız...
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat Aralığı
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı

Alaçatı Ot Festivali

Arkadaşlarınızla Paylaşın
Alaçatı Ot Festivali
Tur Adı: Alaçatı Ot Festivali
Açıklama: Geleneksel Ot Festivali ve Şirince,Meryemana ve Efes Antik Kenti Dahil
Ulaşım: Lük Araçlarla Konforlu Bir Seyahat
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
KİŞİ | GECE
'dan başlayan
fiyatlar
Tatilinize özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

 

Geleneksel Ot Festivali ve Şirince,Meryemana,Efes Antik Kenti Dahil

 


TUR PROGRAM

1. Gün: Eskişehir-Çeşme

Saat 00:01'de Belirtilen Duraklardan Hareket Ediyoruz.Uzun Süren Yolculuğumuz Sonrasında Çeşme'ye Ulaşıyoruz.
Çeşme`de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz.1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan günümüzde de otel olarak hizmet veren Kervan Saray`ı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanda serbest zamanımızın ardından Alaçatı`ya hareket. Efsaneye göre, Alaçatı`da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesi`nce düzenlenecek 7. Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı`ya özgü otların toplanarak, birbirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde bu yılın ana teması, deniz kenarlarında, bataklık ve nehir kenarları ve rutubetli ortamlarda yetişen, Ebegümeci olacak. Festival boyunca Ebegümeci ile yapılmış yemekler yarışacak. İki gün katılacağımız festivalde, Alaçatı`nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda, coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücret karşılığında servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak. Akşam saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak, Özdere'de bulunan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde


2. Gün: Kuşadası-Eskişehir

Sabah Kahvaltımızı Otelde Açıkbüfe Aldıktan Sonra Hareket Ediyoruz.İlk Durağımız Olan Şirince'ye Ulaşıyoruz ve Burada 1 Saat Serbest Zaman Veriyoruz.Serbest Zaman Sonrası Selçuk'a İniyoruz ve Önce Meryemana Ziyaretimizi Gerçekleştiriyoruz.Meryemana Ziyaretimizi Tamamladıktan Sonra Öğle Yemeği Molası için Selçuk Merkez'e İniyoruz ve Ardından Son Olarak Efes Antik Kenti'ne Giriş Yapıyoruz.Gezimiz Bittikten Sonra Eskişehir'e Hareket Ediyoruz ve Gecenin İlerleyen Saatlerinde Eskişehir'e Ulaşıyoruz.


FİYATLAR



FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


Ulaşım ( Lüx Araçlarla )
1 Gece 5 Yıldızlı Otelde Konaklama
2 Gün Açıkbüfe Kahvaltı
1 Gün Akşam Yemeği ( Otel'de )
Profesyonel Kokartlı Rehber
Mevsim Tour Rehberlik Hizmetleri
Araç içi sıcak soğuk içecek ikramları

 

*Öğle Yemekleri
*Dönüş Yolunda Akşam Yemeği
*Kişisel Harcamalar
*Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tüm Hareket Tarihleri




 

Festival kapsamında düzenlenen otları tanıma ve toplama gezilerinden yemek atölyelerine, yabani ot ve bitkilerle beslenme seminerlerinden konserlere kadar birçok etkinlik düzenlenmektedir. Birbirinden değerli akademisyenlerin, aşçıların ve bloggerların söyleşileri ve atölyeleriyle dolu dolu geçen festivalin korteji renkli görüntülere sahne olmakta, korteje yüzlerce kişi eşlik etmektedir.

Festivalin son gününde, Alaçatı Amfi Tiyatro'da, en çok ot toplama ve en güzel ot yemeği yarışmaları düzenlenmektedir.

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
Doğrulama Kodu