Tur Dönemini Seçiniz
 
Tur Kategorisi Seçiniz
Gezi Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Otel İsmi Yazarak Arama Yapınız...
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat Aralığı
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı

Turistik Doğu Ekspresi Turu ( Yataklı Vagonla Gidiş - Uçak ile Dönüş ) ( 25 Şubat - 1 Mart )

Arkadaşlarınızla Paylaşın
Turistik Doğu Ekspresi Turu ( Yataklı Vagonla Gidiş - Uçak ile Dönüş ) ( 25 Şubat - 1 Mart )
Tur Adı: Turistik Doğu Ekspresi Turu ( Yataklı Vagonla Gidiş - Uçak ile Dönüş ) ( 25 Şubat - 1 Mart )
Açıklama: Turistik Doğu Expresi ile Kars Turu Sınırlı Kontenjan ve Tarih Seçenekleriyle...
Ulaşım: Tren ve Uçak
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
2900.00 TL
KİŞİ | GECE
'dan başlayan
fiyatlar
Tatilinize özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

Turistik Doğu Expresi ile Unutamayacağınız Seyahati Yaşatıyoruz.
( Yataklı Vagonlarla Tren Seyahati )

 Ani Harabeleri,  Çıldır Gölü, Kars Kalesi, Oniki Havari Kilisesi, Topcuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar, Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi(Merkez Cami), Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi(Fethiye Cami), Tren Garı, Kars Müzesi, Sarıkamış, Katerina Av Köşkü, Sarıkamış Kayak Merkezi,  Erzurum, Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese, Ulu Cam


TUR PROGRAM

1. Gün: ANKARA KARS TREN SEYAHATİ

Siz değerli Mevsim Tur misafirleriyle belirtilen yerden saat 12:00'de Ankara'ya Hareket Ediyoruz.3 saat sürecek bir tren yolculuğunun ardından Saat 15:00'da Ankara Tren garında oluyoruz. Gar’da Verilecek yarım saatlik serbest zamanın ardından Turistik Doğu Ekspresinde bizlere ayrılmış olan vagonlardaki  kompartımanlara yerleşiyoruz  yaklaşık 32 saat sürecek olan Tren yolculuğumuz saat 15:55 de başlayacaktır. Bu büyülü yolculuğumuzda  Güzel doğa görüntüleri eşliğinde Anadolu içlerinde yol alacaksınız. Dileyen misafirlerimiz trenin restoran kısmından faydalanabilirler Gecemizi Vagonlarımızda geçiriyoruz  Konaklama Trende Yataklı Vagonlarımızda olacaktır.

Öğle Yemeği :  Ekstra olup dileyenler Tren istasyonunda serbest zaman süresinden faydalanabilirler.
Akşam Yemeği: Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler
Konaklama: Doğu Ekspresinde bize ayrılmış yataklı vagonlarda


2. Gün: İLİÇ - PALANDÖKEN – ERZURUM - KARS

Turistik Doğu Ekspresi Treni Sabah saat 07.05’de İliç tren İstasyonu'na varışının ardından . İliç istasyonunda 3 saat mola verecektir.  Dileyen misafirler ekstra düzenlenecek Karanlık Kanyon turuna katılabilirler. Mola Bitimi sonrası 09:20'de İliç’ten hareket. Saat  16:25’de Erzurum istasyonuna varış. Tren Erzurum istasyonunda 3 saat mola verecektir. Erzurum tren garında siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Serbet zamanda dileyen misafirlerimiz ile Palandökene teleferikler ile çıkıp gezip gelinebilir. ( Extradır ).Trenimiz saat 19:40'de hareket edecektir. Erzurum tren garı hareketimiz ile Manzaralar eşliğinde  Geç saatlerde 23:36 sularında Kars’a varıyoruz Tren garında bizi bekleyen  aracımızla otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde

Sabah Kahvaltısı: Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler
Öğle Yemeği : Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler
Akşam Yemeği: Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler
Konaklama: Kars İlinde Otelimizde


3. Gün: ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ

Sabah erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından vakit kaybetmeden araçlarımıza binip ilk durağımız olan Ani Haraberlerine gidiyoruz. Şehir surlarını görerek yürüyoruz ve Aslanlı kapıdan girip sırasıyla Aziz Prkitch kilisesi , küçük hamam , Fethiye Camii , İpek Yolu Köprüsü , Rahibeler Manastırı , İç Kale , Poladoğlu Kilisesi , Bostanlar Deresi Mağaraları , Selçujlu Kervansarayı , Genç Kızlar kilisesi , Büyük Hamam , Gürcü Kilisesi , Ateşgede Tapınağı’nı geziyoruz. Ani Harabelerini tamamladıktan sonra Çıldır Gölü’ne geçiyoruz.. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifli zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimizle(Ekstra) Kafkas gecesi programına katılıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup Tur ücretine Dahildir
Öğle Yemeği : Extardır. ( Yöresel Hangel Menü önerilir )
Akşam Yemeği: Ekstradır , Kafkas gecesine gidilecektir.
Konaklama : Kars İlinde Otelmizde 


4. Gün: KARS – KARS MÜZESİ – RUS TAŞ YAPILARI TAŞ KÖPRÜ – TARİHİ SOKAKLAR

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Kars Kalesi, Taş Köprü, Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi(Fethiye Cami)’nin rehberimiz eşliğinde gezilmesi akabinde öğle yemeği için serbest zaman. Karsın geniş ve planlı sokaklarında yürüyerek yapacağımız gezimizde Rus dönemi taş yapılarından Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu’nu panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra otelimize hareket ederek yerleşiyoruz. Dinlenme sonrasında akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup Tur ücretine Dahildir
Öğle Yemeği : Extradır ( Yöresel Kaz Eti önerilir )
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup Tur ücretine dahildir.
Konaklama : Kars İlinde Otelmizde


5. Gün: SARIKAMIŞ – SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ - ERZURUM

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından eşyalarımızı araçlarımıza yerleştirdikten Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi ve Obsidyen taşından yapılan hediyelik eşyalardan alış veriş yapılabilinmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası  Erzurum’a hareket ediyoruz. Erzurum Uu Camii ile gezimize başlıyoruz. Rehberimizin anlatımlarıyla birlikte gezeceğimiz Ulu Camii ardından sırasıyla Üç Kümbetler , Çifte Minareli Medrese ve Erzurum Evleri müzesini geziyoruz. Daha sonra Erzurum Kalesini görüp tarihini dinledikten sonra  Yakutiye Medresesine geçiyoruz.Son olarak Atatürk Evi’ni gezip ardından hediyelik eşya alışverişi için serbest zaman vereceğimiz Taşhan’a (Rüstem Paşa Bedestenine ) geçiyoruz.Burada Erzurum’un meşhur Oltu taşından yapılan ürünlerini görebiliriz. Daha sonra Erzurum kongre binasına geçiyoruz. Cumhuriyete giden yolda önemli bir yer tutan kongrede alınan kararları rehberimizden dinleyip bilgi ediniyoruz. Ardından buradan ayrılıp Nene Hatun Tarihi milli Parkına geçiyoruz. 93 Harbi döneminde Türk ve Rus güçlerinin çarpıştığı yerlerden biri olan bu bölgede ki tabyaları geziyoruz.  Akşam’ın ilerleyen saatlerine doğru Erzurum Havaalanına geçiyoruz. 21.50’de hareket edecek uçağımıza yerleşip yaklaşık 1.5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Sabiha Gökçen Havaalanına iniyoruz. Havaalanında bizi beklemekte olan otobüsümüze geçip Eskişehir istikametinde yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz molaların ardından 03.30 civarında Eskişehir’e varıyoruz ve siz değerli misafirlerimizle bir başka MEVSİM TOUR organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup Tur ücretine Dahildir
Öğle Yemeği : Ekstradır . ( Yöresel Cağ Kebabı önerilir )
Akşam Yemeği: Extradır.


FİYATLAR


Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk
25.02.20222900.00 TL5800.00 TL --


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Eskişehir - Ankara Tren Garı Transferi
 • Ankara - Kars Turistik Doğu Expressi Yataklı Vagon Gidiş Biletleri
 • Erzurum - Sabiha Gökçen Uçak Biletleri
 • İstanbul SG Havalimanı - Eskişehir Transferi
 • 3 Gece Kars'ta Yarım Pansiyon Konaklama
 • 3 Adet Sabah Kahvaltısı
 • 2 Adet Akşam Yemeği
 • Lüks Araçlarla Bölge Gezileri
 • Otopark ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmetleri
 • Mevsim Turizm Rehberlik Hizmetleri
 • Araç İçi İkramlar
 

* Tren seyahati sırasında Alınan Tüm Öğünler
* Tüm Yemeklerde alınan içecekler
* Tüm Öğlen Yemekleri
* Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu
* Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej Biniş Ücretleri
* Kars Aşıklar Atışması / Kafkas Eğlencesi
* Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
* Tüm özel harcamalar
* Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tüm Hareket Tarihleri

25 Şubat
ÖNEMLİ BİLGİLER


• Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.
• Bu turumuzun Tren seyahati bölümünde, Turistik Doğu Ekspresinde kullanılan Yataklı Vagonda Odalar 2 Kişiliktir.
• Misafirimizin 1 Kişilik Rezervasyon yapması halinde, tüm seyahat odada tek kişi kalacak şekilde planlanır. Otelde tek kişilik oda ( Sngl )  Tren seyahatinde de ( odada tek kişi kalınacak şekilde ) 2 Kişilik Yataklı oda  konaklaması verilir ve misafir odada tek başına seyahat eder

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
Doğrulama Kodu