Tur Dönemini Seçiniz
 
Tur Kategorisi Seçiniz
Gezi Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Otel İsmi Yazarak Arama Yapınız...
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat Aralığı
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı

Hatay Adana Mersin GURME Turu / 3 Gece 4 Gün

Arkadaşlarınızla Paylaşın
Hatay Adana Mersin GURME Turu / 3 Gece 4 Gün
Tur Adı: Hatay Adana Mersin GURME Turu / 3 Gece 4 Gün
Açıklama: Antik Dönem adı KİLİKYA olan Güney Akdeniz bölgesinde unutamayacağınız bir 4 gün geçirmeye ne dersiniz ?
Ulaşım: Lüks Araçlarla Konforlu Bir Seyahat
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
1199.00 TL
KİŞİ | GECE
'dan başlayan
fiyatlar
Tatilinize özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

Antik Dönem adı KİLİKYA olan Güney Akdeniz Sahillerinde dolu dolu dört gün geçirmeye ne dersiniz.

Ayrıca Medeniyetler sofrası olarak anılan Hatay - Adana - Mersin üçgeninde birbirinden lezzetli yemeklerinde tadına bakmaya hazırmısınız ?


TUR PROGRAM

1. Gün: Eskişehir - Antakya (Gece Yolculuğu)

Çarşamba Akşamı,
Saat 19.00'da Kütahya Vazo önünden
Saat 20.30'da Eskişehir Atatürk Bulvarı Migros Önünden Aracımız Hareket Ediyor , Ankara-Gölbaşı İstikametinden Devam Ederek Sabah Saatlerinde Antakya'ya Ulaşıyoruz...


2. Gün: Antakya-Habibi Neccar Camii-Samandağı Titus Tüneli-Uzun Çarşı-St.Pier Kilisesi-Mozaik Müzesi-Adana

Kahvaltı sonrası, Roma Dönemi'ne ait bir Pagan Tapınağı üzerine 7. yüzyılda inşa edilmiş, Türkiye sınırları içerisinde inşa edilmiş ilk cami olarak kabul edilen Habibi Neccar Cami'yi görüyoruz. Ardından Samandağ'ına hareket ediyoruz. Titüs Tüneli, Beşikli Mağara ve Antik Dönem mezarlarının görülmesinin ardından Antakya Kent merkezine dönüyoruz. Geleneksel Antakya Mutfağı'nın tadılması amacıyla öğle yemeği için verilen serbest zaman sonrasında şehir merkezindeki Uzun Çarşı'yı gezmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Ardından Hristiyanlığın ilk toplanma yerlerinden biri olarak ve Hz. İsa'ya inananlara, ilk kez 'Hristiyan''denildiği yer olarak bilinen St. Pierre Kilisesi'ni geziyoruz. Sonrasında Dünya'nın sayılı mozaik müzelerinden biri olarak kabul edilmiş olan Antakya Mozaik Müzesi'ndeki eserleri de bünyesinde barındıran, Antakya Bölgesi'ndeki arkeoloji buluntularının sergilendiği 'Antakya Arkeoloji Müzesi'ni geziyoruz. Belirtilen saatte buluşup akşam yemeği ve konaklama için Çukurova'nın kalbi Adana'ya hareket ediyoruz.
Otelimize Yerleşme ve Akşam Yemeği Ardından Otelimizde Dinlenme-Konaklama


3. Gün: Adana-Tarsus-Silifke-Kız Kalesi

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası konuklarımızla birlikte Seyhan Nehri kenarında yer alan Atatürk Evi'ni,  Sinema Müzesi'ni, Taş Köprü'yü, Sabancı Merkez Cami'yi geziyoruz. Ardından Büyük ve Küçük Saat Meydanlarını görüyoruz. Adana gezimizi tamamladıktan sonra Tarsus'a hareket ediyoruz. Tarsus Şelalesi'nde şelale manzarasını seyrederek öğle yemeği ve çay, kahve keyfi molası veriyoruz. Sonrasında ise gezimize çok zengin tarihi ve kültürel zenginliğe sahip 'lan Tarsus'da; bütün dinler tarafından kutsal sayılan Eshab-ı Key Mağarası (Yedi Uuyanlar) 'ı ile devam ediyoruz. Sonra şehir içindeki Kleopatra Kapısı, orijinali onarılarak gezilmeye uygun hale getirilmiş Nusret Mayın Gemisi, St. Paul Kuyusu ve Tarsus Evleri'ni görüyoruz. Cezerye ve diğer yöresel alışverişler için serbest zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama için Kızkalesi Mevkii,'nde bulunan otelimize hareket ediyoruz.
Otelimize Yerleşme ve Akşam Yemeği Ardından Otelimizde Dinlenme-Konaklama


4. Gün: Kız Kalesi - Kanlıdivane - Sebaste Antik Kenti - Cennet Cehennem Mağaraları - Dilek Mağarası - Kız Kalesi

Oteldeki kahvaltımız sonrası özel tekne ile Kızkalesi'ne gidiyoruz. (extra) Kalenin gezilmesi ve fotoğraf çekiminin ardından tekrar tekne ile sahile dönüyoruz. Ardından Silifke yolu üzerinde olan Kanlı Divane Kenti'ne varıyoruz. Antik Roma ve Bizans döneminin önemli yerleşim yerlerinden biri olan bu antik kentin gezilmesi sonrası  Sebaste Antik Kenti Harabeleri'ni görüyoruz. Ardından aracımızla bir doğa harikası olan Cennet- Cehennem Obrukları'na gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından yakın mesafede bulunan Dilek/Astım Mağarası'na giriyoruz. Belirtilen saatte buluşup akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz.


5. Gün: Silifke - Karaman - Alahan - Sille - Ankara - Eskişehir - Kütahya

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra 1700 mt yüksekliğindeki güzel Sertavul Geçidi manzarasında yer alan eski Bizans Kilisesi, Selçuk ve Osmanlı Dönemin'de kervansaray olan Alahan'ı geziyoruz. Ardından Karaman'a hareket ediyoruz. Karaman'da Yunus Emre Cami'nin görülmesi sonrası öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından Konya'ya hareket ediyoruz. Zaman durumuna bağlı olarak Konya'da eski bir Rum yerleşim yeri olan Sille'de Roma İmparatoru 1. Kostantin'in annesi tarafından yaptırılan kilisenin gezilmesi ve çarşıda verilecek serbest zaman sonrasında Ankara'ya doğru yola çıkıyoruz. Akşamın ilerleyen saatlerinde Ankara'ya varıyoruz.   Bir başka Mevsim Tour Organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


FİYATLAR


Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk
30.09.20211199.00 TL1599.00 TL 1199.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 500.00 TL
7 - 12 Yaş 900.00 TL
14.10.20211199.00 TL1599.00 TL 1199.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 500.00 TL
7 - 12 Yaş 900.00 TL
28.10.20211199.00 TL1599.00 TL 1199.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 500.00 TL
7 - 12 Yaş 900.00 TL


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*  Lüks Araçlarla Ulaşım

*  3 Gece 3*-4* Otel Konaklaması

*  3 Adet açık büfe Kahvaltı

*  3 Adet açık büfe Akşam Yemeği 

*  Profesyonel Rehberlik Hizmeti

*  Mevsim Tour Refakati

*  Araç içi ikramlar

*  Zorunlu Seyahat Sigortası

 

*  Kız Kalesi Tekne Turu ve düzenlenecek diğer extra turlar
*  Kişisel harcamalar
*  Tüm Öğle Yemekleri
*  1.Gün Sabah Kahvaltısı
*  Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tüm Hareket Tarihleri

30 Eylül • 14, 28 Ekim
- Antik Dönem adı KİLİKYA olan ve tarih boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış , Ülkemizin Güney Akdeniz bölgesini bizimle gezmek istemez misiniz ?

- Birbirinden Eşsiz lezzetleriyle Medeniyetler sofrası olarak bilinen bölgede unutamayacağınız bir tatil deneyimi yaşayın...

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
Doğrulama Kodu