Tur Dönemini Seçiniz
 
Tur Kategorisi Seçiniz
Gezi Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Otel İsmi Yazarak Arama Yapınız...
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat Aralığı
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı

29 Ekim'e Özel !!! Doğu Karadeniz Turu - Batum'lu

Arkadaşlarınızla Paylaşın
29 Ekim'e Özel !!! Doğu Karadeniz Turu - Batum'lu
Tur Adı: 29 Ekim'e Özel !!! Doğu Karadeniz Turu - Batum'lu
Açıklama: Ülkemizin adeta Akciğeri görevi gören , en yoğun ormanların , yaylaların bulunduğu bölge olan Doğu Karadeniz'de unutamayacağınız bir beş gün geçireceksiniz...
Ulaşım: Otobüs ile
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
2950.00 TL
KİŞİ | GECE
'dan başlayan
fiyatlar
Tatilinize özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

Her Yaz sezonunun en çok talep gören programlarından biri olan Doğu Karadeniz programlarımıza Şeker bayramı itibariyle başlıyoruz. Ülkemizin en sık ormanlarına sahip olan Doğu Karadeniz , ülkemizin adeta oksijen deposu niteliğindedir. Eşsiz yaylaları , doğası ve yörsel lezzetleriyle unutamayacağınız bir hafta geçirmeye ne dersiniz ?


TUR PROGRAM

1. Gün: SAMSUN – ORDU - GİRESUN – GÜMÜŞHANE - ZİGANA

 Ankara – Kırıkkale – Çorum güzergahı ile yolda vereceğimiz molalarla birlikte yolculuğumuza devam ediyoruz. Sabah erken saatlerde; Milli Mücadelemizin ilk adımının atıldığı SAMSUN’ a ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızın ardından Kurtuluş Savaşı’ nın başlangıç noktası ve Karadeniz’ in en büyük kenti konumundaki Samsun’ da ATATÜRK’ ün Samsun’ a ilk geldiğinde karaya ayak bastığı yerde bulunan İlk Adım Anıtı gezimizin başlangıç noktası olacak. Cumhuriyet Meydanı – Heinrich Krippel tarafından 1931 yılında yapılan Atatürk Anıtı (Onur Anıtı) – Gazi Müzesi (Mantıka Palas) ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ü ve silah arkadaşlarını zorlu bir yolculuk sonrası Samsun’ a ulaştıran Bandırma Vapuru başlıca gezi noktalarımızı oluşturacak. Samsun gezimizi tamamladıktan sonra Çarşamba – Fatsa üzerinden karadeniz sahil yolundan ORDU’ ya ulaşıyoruz. Fidangör Caddesi ve Boztepe’ si ile meşhur Ordu’ da sizleri Teleferik Park’ ta serbest bırakıyoruz. Bu süre içinde dileyen misafirlerimiz, Fidangör Caddesi’ n de gezebilir veya sahilde yürüyüş yapabilir. Dileyen misafirlerimiz ise rehberimizin eşliğinde Boztepe’ ye çıkabilirler. 485 metre yüksekliğinde ki Boztepe’ ye teleferik ile çıkacak misafirlerimizin, Samsun’ dan Trabzon’ a kadar bütün sahili ayaklarının altına alacağı ve engin denizi iliklerine kadar hissedeceği bu muhteşem manzara eşliğinde kahve ve fotoğraf molası veriyoruz. Ordu gezimiz sonrası Bulancak - Tirebolu – Kürtün üzerinden devam edip; yerleşimin M.Ö 3500 tarihlerinde başladığı, Doğu Karadeniz Bölgesi’ nin iç kesiminde yer alan ve dağlar arasında uzanan vadilerde kurulmuş küçük, şirin bir şehir olan GÜMÜŞHANE’ ye ulaşıyoruz. Panoramik şehir turuyla kenti tanıdıktan sonra, öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası; 2006 yılında restore edilip, ziyarete açılan tarihi Gümüşhane Konaklarını detaylı görüp gezebileceğimiz, İkizevler Kent Müzesini gezip Torul ilçesinde bulunan Cam Seyir Terasında mola veriyoruz. 240 metre yükseklikteki cam platform üzerinden Harşit Çayı’ nı, dağları ve şehrin muhteşem manzarasını fotoğraflıyoruz. Denizden 1550 metre yükseklikte yer alan; sarkıtlar, dikitler eşliğinde görüntüsü ile yer altı dünyasının sarayı sayılan ve ülkemizin kuşkusuz en güzel mağarası olan Karaca Mağarasına geliyoruz. Mağara içindeki yürüyüş yolunu takip ederek, rahat bir şekilde gezerek; doğanın milyonlarca yıllık emeğini ziyaretçilerine sunan bu mağarada yer alan Traverten Havuzlarına, Traverten Basamaklarına, Org desenli duvarlarına ve Mağara Gülleri gibi farklı oluşumlarına hayran kalacaksınız. Karaca Mağarası gezisi sonrası 1702 metre uzunluğunda olan Zigana tünelinden geçerek 2100 metre yükseklikteki otelimize ulaşıyoruz. Odalarımıza yerleşme ve akşam yemeği ardından günümüz sona eriyor…  ( Konaklama / Zigana Gümüşkayak Tesisleri )


2. Gün: SÜMELA – ÇAYELİ – BORÇKA – KARAGÖL – HOPA (BATUM) – AYDER YAYLASI

Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak, ismini Arapça “ Hamse “ kelimesinden alan HAMSİKÖY’ ü panoramik olarak görüp, Altındere Milli Parkı’ na gitmek üzere Hamsiköy Deresi boyunca ilerleyerek Maçka’ ya ulaşıp Coşandere ve Altındere Vadisine giriş yapıyoruz. Bu muhteşem vadilerden geçerken gözlerinizi doğanın binlerce renginden alamayacaksınız. Ardından otobüsümüzden iniyor ve Karadağ’ ın eteklerine kurulmuş olan Sümela Manastırını vadi tabanından görüp, fotoğraflıyoruz. Karadağ’ ın eteklerine kayaların oyulmasıyla yapılan ve neden buraya yapıldığı ile ilgili çok çeşitli efsanelerin anlatıldığı Sümela Manastırında sırasıyla; Rahip Odaları – Mutfak – Kaya Oyma Kilisesi – Kaya Freskleri – Su Kemerleri ve Ayazma başlıca gezi noktalarımız olacak. Sümela gezimizin ardından, Trabzon – Rize üzerinden Çayeli’ ne ulaşıp, yöreye özgü meşhur kuru fasulye menülü öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemek sonrası; Ardeşen – Hopa’ ya varıyor ve Karadeniz’ i Doğu Anadolu’ ya bağlayan, ülkemizin en uzun tünellerinden Cankurtaran yoluyla BORÇKA’ ya ulaşıyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimize biniyor ve Karadeniz’ in bakir kalmış güzelliği ile ziyaretçilerini büyüleyen KARAGÖL’ e varmadan önce, ülkemiz biyosfer rezerv alanı Klaskur Vadisi’ n de ki yapacağımız yolculuğumuzda Gürcü kökenli köylerden geçip, organik çay bahçelerini görüyoruz. Maisur Şelalesi’ ni uzaktan görme imkanı yakalayıp, Bardnala Şelalesi’ nin yanından geçiyor ve Klaskur Deresi’ nin ağzının kapanmasıyla oluşan, yola sanki bir tünel kurarcasına uzanan yemyeşil ağaçlar arasından geçip; Karagöl’e varıyoruz. Dağların arasında saklı kalmış bu heyelan gölünde vereceğimiz serbest zamanda göl kıyısında bulunan sandallar ile gezinti yapabilir ya da keyifli bir yürüyüş yapıp fotoğraflar çekebilirsiniz. Hayranlık uyandıran Karagöl gezimizin ardından; yolumuza devam edip Hopa’ ya ulaşıyoruz. Panoramik şehir turu sonrası Batum turuna katılmak isteyen misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde Türkiye’nin doğuya açılan kapısı Sarp Sınır Kapısına geçiyor. Katılım sağlamak istemeyen misafirlerimiz ise yine rehberimiz eşliğinde Ardeşen üzerinden dünyada ki cennet Ayder Yaylasına doğru yolumuza devam ediyoruz. Fırtına Deresi’ ni takip ederken kestane, kızılağaç, doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek Hala Deresi’ nin yanında ki tarihi Osmanlı Taş Köprüsü’ n de fotoğraf molası ardından, Ayder Yaylasına ulaşıyoruz. Kaçkar Dağları’ nın en güzel noktasından biri olan Karadeniz’ in gözbebeği Ayder Yaylası’ n da 1350 metre yükseklikte, yeşilliğinde kaybolacağınız, akan şelalelerinde huzur bulacağınız, Karadeniz’ in en çok ün yapmış olan bu güzel yaylasında Gelintülü Şelalesini fotoğraflayıp Yayla Otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ardından yöresel Tulum Show eğlencesi ile günümüz sona eriyor.

( Konaklama / Ayder Yaylası Oris – Zafran Otel )

*** Batum Turuna Katılan Misafirlerimiz; Sarp Sınır Kapısında Giriş işlemlerini tamamlayıp, Gürcistan / Adjara bölgesine geçiyorlar. Hz. İsa` nın on iki havarisinden biri olan St. Mathias` ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi' ni aracımızdan görüyor ve Batum şehir merkezine doğru devam ederken Sovyet Rusya döneminde Rus askerlerin eğitim alanlarını görüyoruz. Bayburt' tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri' ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü' nü görerek şehir merkezine devam ediyoruz. Gürcistan’ ın iki Özerk bölgesinden Adjara Özerk Bölgesinin yönetim merkezi Batumi’ de Tarihi Orta Camii, Piazza Meydanını, Piazza Saat Kulesini, Gürcü Ortodoks Kilisesini(dışından), Ermeni Kilisesini(dışından), Avrupa Meydanını, Medea Heykeli' ni, Poseidon Anıtını, Tiyatro Binasını, Batum Limanı' nı yeni oluşturulan yüzüyle görüyoruz. Batum Bulvarı' n da gezinti yaptıktan sonra Türk Konsolosluk binamızı da görüp sizlere küçük bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası; tura katılan misafirlerimiz, tekrar Sarp’ a dönüp, çıkış işlemlerinin ardından, sınır kapısından geçiyor ve gece Ayder Yaylasında bulunan otelimize ulaşıyoruz.


3. Gün: AYDER – UZUNGÖL – RİZE – SÜRMENE – ZİGANA

Sabah kahvaltısının ardından Ayder Yaylasında yöre halkı ile sohbet edip yayla hayatının tadını çıkarıp alışveriş yapabilir, arzu eden misafirlerimiz sabah erken davranıp şifalı Ayder Kaplıcalarında dinlenebilirler. Ayder den hareket edip, Çamlıhemşin e ulaşıyoruz. Çat Vadisi turunda vadinin güzelliklerini keşfe çıkıyoruz. Konaklar Mahallesinde bölgenin en eski Taş Konaklarını – Seranderlerinden Karayemişlerine kadar vadiyi ve uzaktan görünen köyleri keyifle panaromik görüp ekranlarımızda doğası ile büyüleyen Sevdaluk dizisinin çekimlerinin yapıldığı Şenyuva ( Çinçiva ) köyünü geziyoruz. Bölgenin en eski köprülerinden Şenyuva Köprüsünde fotoğraf molası ardından Zil Kale ye doğru ilerleyip Kale hakkında bilgi aldıktan sonra Palovit Şelalesini görmeye gidiyoruz. Fırtına Deresinin en keyifli aktivitelerinden Zipline ve Rafting aktiviteleriyle Tulum müziği eşliğinde Karadeniz’i yaşayıp öğle yemeği molası arından, Pazar – Çayeli üzerinden çayın vatanı olan RİZE’ ye ulaşıyoruz. Rize Kalesi’ ni ve şehri panoramik olarak görüp, yöre insanı için hala önemini koruyan “Feretiko” (Rize Bezi) yapım merkezlerinden biri olan Rize Bezi Tesisleri’ ne uğruyoruz. Kuman Türkleri tarafından yüzyıllar önce Rize’ ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgahların da üretilen bu kumaş türünden yapılan ürünleri gördükten sonra yolumuza devam edip; OF’ a geliyoruz.  Karadeniz denince akla ilk gelen simgelerden olan; çayın dalından koparılıp sofralarımıza gelene dek geçirdiği evreleri öğreneceğimiz, çay fabrikasına gidiyoruz. Gıda mühendislerinden çay ve çay demlemenin en doğru yöntemleri ile ilgili alacağımız bilgiler sonrasında dileyen misafirlerimiz hediyelik çay alışverişini bu noktadan yapabilirler. Çay fabrikası gezimizi tamamlayıp, Çaykara üzerinden Karadeniz’ in önemli simgelerinden biri olan yıllarca takvimlerimizi süsleyen Uzungöl’ e ulaşıyoruz. 1580 yılında 12 Rum hanesinden oluşan ve o gün ki ismiyle Saharo (Uzungöl)’ da Haldizan Deresi’ nin uç noktalarına gidiyoruz. Uzungöl çevresinde ve çarşısında yapacağımız yürüyüşlerle; bölgenin güzelliklerini fotoğraflarla anılarımıza ekliyoruz. Uzungöl gezimiz sonrası, Of üzerinden Sürmene’ ye hareket ediyoruz. Sürmene’ ye varmadan önce Memiş Ağa Konağı’ nı panoramik olarak görüyor ve Osmanlı’ nın izlerini halen taşıyan, Sürmene’ ye ulaşıyoruz. Bıçağı ile ünlü bu ilçede meşhur Sürmene Dövme Bıçakları hakkında bilgi alıp, alışveriş yapabileceğimiz bıçak atölyesine geçiyoruz. Alışveriş sonrası Arşin – Maçka üzerinden Zigana’ ya ulaşıp otelimize ulaşıyoruz. Odalarımıza yerleşme sonrası Limni Gölü etrafınfa yürüyüş yapıp doğanın tadını çıkarıyoruz. Akşam yemeği ve doyumsuz eğlence ardından günümüz sona eriyor. ( Konaklama /  Limni Gölü Tesisleri )


4. Gün: ZİGANA – TRABZON – ATATÜRK KÖŞKÜ – AKÇAABAT – ORDU – BOZTEPE – FATSA

Günümüze Ladin, Sarıçam, Ardıç, Göknar, Böğürtlen, Mor ve Sarı çiçekli orman gülü bitkileri ile çevrili deniz seviyesinden 1700 metre yüksekte Saranoy Yaylasında yer alan Limni Gölü kıyısında kütük evlerden oluşan otelimizde uyanıyoruz. Göl kenarında alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Maçka üzerinden; zevkli bir yolculukla, Karadeniz’ in incisi ve stratejik kenti olan Trabzon’ a ulaşıyoruz. İlk olarak Soğuksu mevkiinde bulunan Atatürk Köşkünü gezeceğiz. Son yüzyılın en önemli eserlerinden olan bu köşk, 1890 senesinde zengin bir Rum olan Konstantin Kabayanidis tarafından inşa ettirilmiştir. Atatürk’ ün hayatı boyunca üç kez ziyaret ettiği, ve son olarak vasiyetinin bir bölümünü yazdığı bu muhteşem yapı, çam ormanlarıyla kaplı çevresi ve muhteşem güzellikteki çiçeklerle süslü bahçesiyle de ziyaretçilerinin ilgisini çekmektedir. Ardından Gülbahar Hatun Camii ve Zağanos Paşa Köprüsü’ nü görerek Ayasofya Camii’ne ulaşıyoruz. 1238 yılında Kommenos Krallığı tarafından kilise olarak inşa ettirilen bu muhteşem yapı, zaman içerisinde Kilise, Camii, Cephanelik ve Sığınma Alanı olarak da kullanılmıştır. Tevrat’ tan sahnelerinde yer aldığı bu muhteşem yapıyla ilgili bilgileri rehberimizden dinledikten sonra; Trabzon’ a özgü bir el sanatı olan Trabzon Hasır, Telkari (Gümüş El Sanatı) ve Trabzon’ da sadece beş ailenin yaptığı Kazaziye işlerini yapan ustaların marifetli ellerinde hazırlanan ürünleri görme fırsatı bulduktan sonra alışveriş için kısa bir zaman veriyoruz. Ardından Trabzon’ un meşhur peynir, yağ ve bal gibi ürünlerini tadabilmek ve alışveriş yapabilmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Trabzon gezimizi tamamlayıp, kısa bir yolculukla AKÇAABAT’ a varıyoruz.  Öğle yemeği için; yörenin en önemli ve en leziz tatlarından olan Akçaabat Köftesi’ nin tadına bakmak üzere restoranımıza gidiyoruz. Vereceğimiz öğle yemeği molasından sonra Vakfıkebir, Tirebolu, Keşap ilçelerinden geçerek; dünyanın en yağlı ve kaliteli fındıklarının üretildiği kiraz ve fındığın memleketi GİRESUN’ a ulaşıyoruz. panoramik şehir turu sonrası, ismini antik çağdaki Kerasus (Kiraz) dan alan bu şirin ilimizde; Helenistik dönemde Pontus Kralı I. Pharnakes zamanında yapılmış olan Giresun Kalesi’ ne çıkarken, Giresun Adası’ nı panoramik olarak görüyor ve kentin tüm güzelliğini Manzara Tepesi’ nden seyrediyoruz. Son olarak Kurtuluş Savaşı’ nın ünlü karakterlerinden olan Mustafa Kemal’ ın muhafızı Topal Osman Mezarı’ nı görerek Giresun’ dan ayrılıyoruz. Mavinin yeşille buluştuğu, keyifli bir yolculukla otelimize ulaşmak üzere Bulancak’a hareket ediyoruz. Odalarımıza yerleşme ve akşam yemeği ardından günün yorgunluğunu atmak üzere otelimizin imkanlarından yararlanabiliriz. Serbest zaman ve günümüz sona eriyor. ( Konaklama / Avcı Otel ) 


5. Gün: FATSA – AYBASTI – PERŞEMBE YAYLASI – AMASYA – ANKARA – ESKİŞEHİR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden ayrılarak, Ordu -  Aybastı üzerinde Uzun Menderes’ i ile, Er Meydan’ ı güreşleri ile ve sosyal katılımlı yaşantısıyla meşhur olan Perşembe Yaylasına ulaşıyoruz. Burada sırasıyla Erler Meydanı – Menderesler – Karga Tepesi – Hediyelik Eşya Reyonları, başlıca göreceğimiz yerler olacak. Karadeniz bölgesinin en geniş düzlüklerine sahip yaylası olarak ön plana çıkan bu güzel yaylada kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. Turumuzda göreceğimiz son yayla olan ve karaktersitik özellikleriyle Doğu Karadeniz yaylalarından ayrılan Perşembe Yaylasında gezimizi tamamladıktan sonra Reşadiye ve Erbaa üzerinden turumuzun son durağı olan AMASYA’ ya ulaşıyoruz. Öncelikle alacağımız öğlen yemeği sonrası Şehzadeler Şehri Amasya’ yı gezmeye başlıyoruz. Yeşilırmak kenarında ki Saraydüzü Kışlası, Bimarhane(Şifahane – Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Müzesi), Yavuz Sultan Selim Meydanı, Mütareke Anıtı ve Gökmedrese’ yi görüp, Arkeoloji ( Mumyalar ) Müzesine geliyoruz. Burada Tunç Çağı, Hitit, Urartu, Frig, İskit, Pers, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait arkeolojik, etnoğrafik, sikke, mühür, el yazması gibi örnekleri, Osmanlı dönemine ait sancaklar ile İlhanlılar dönemine ait mumyaları ve M.Ö 1200 / 1400 yıllarında Hititlerin Fırtına Tanrısı TEŞUP’ un 21,5 cm boyutunda ki heykelini görüyoruz. Sonrası Amasya’ yı yürüyerek gezmeye devam ediyoruz. İlk olarak Osmanlı Sultanı II. Beyazıd’ ın oğlu Şehzade Ahmet tarafından valilik yaptığı Amasya’ ya armağan olarak 1482 – 1486 yılları arasında, Mimar Şemseddin Ahmet’ e yaptırdığı II. Beyazıd Külliyesi’ ni gezip, gördükten sonra; Yeşilırmak’ ın kenarında bulunan Şehzadeler Parkı’ n da yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Roma dönemi eserlerinden hala kullanılmakta olan Alçak Köprü üzerinde fotoğraf molası veriyoruz ve Yalı Boyu evlerini en güzel noktadan fotoğraflıyoruz. Amasya Kalesi’ ni ve Helenistik Dönemde bölgede hüküm sürmüş Mitridat Krallığına ait Kaya Mezarları’ nı panoramik olarak fotoğrafladıktan sonra Hükümet Köprüsü ile Saat Kulesi’ ni görüyoruz. Karadeniz Turumuzun son noktası olan, Amasya’ nın çıkışında bulunan ve Ferhat’ ın Şirin için dağları deldiğine inanılan Ferhat ile Şirin Su Kanalı’ nı da gezdikten sonra Doğu Karadeniz gezimizi sonlandırıyor ve Eskişehir’e dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar ardından gecenin ilerleyen saatlerinde Eskişehir’e varış ve bir başka MEVSİM TURİZM gezisinde görüşmek dileğiyle vedalaşma…


FİYATLAR


Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk
24.10.20222950.00 TL3900.00 TL 2950.00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 1700.00 TL
7 - 12 Yaş 2550.00 TL


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

TURİZM BELGELİ LÜX ARAÇLAR İLE ULAŞIM

1. GÜN SABAH KAHVALTISI ( Samsun da )

4 GECE OTEL KONAKLAMASI ( 3 Yayla Oteli – 1 i 5* )

1618 Nolu TURİZM KANUNUNA GÖRE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI ÜCRETİ

OTELLERDE ALINAN SABAH KAHVALTILARI ve AKŞAM YEMEKLERİ

TÜM ÇEVRE GEZİLERİ – UZUNGÖL – ZİGANA - AYDER YAYLASI – GİRESUN KALESİ ve  KARACA MAĞARASI ULAŞIMLARI

PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ

ARAÇTA AÇIK BÜFE İKRAMLAR

LİMNİ TABİAT PARKI GİRİŞ ÜCRETİ

MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ

OTELLERDE ve YAYLALARDA YÖRESEL EĞLENCELER

MEVSİM TURİZM MİSAFİRPERVERLİĞİ ve GÜVENCESİ

 

ÖĞLE YEMEKLERİ -  DÖNÜŞ AKŞAM YEMEĞİ ve İÇECEKLER

ÇAT VADİSİ TURU ve KARAGÖL TRANSFERİ

MÜZE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ – KİŞİSEL HARCAMALAR

BATUM TURU YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI VE BATUM AKŞAM YEMEĞİ

Tüm Hareket Tarihleri

24 Ekim
 • Gezi süresi 2 gece yol, 4 gece otel konaklaması, 5 gündüz gezi olmak üzere 6 gece 5 gündür.
 • Batum Geçişleri İçin Çift Aşısı Bulunan Misafirlerimiz Batum'a Pcr Testi Yaptırmadan Geçebilir. Çift Aşısı Bulunmayan Misafirlerimiz Pcr Testi Yaptırmak Zorundadır. Turumuz ekstra bir turdur ve kişi sayısına bağlı olarak hareket etmektedir.
 • Batum gezisi Extra hizmeti 500.00 TL. / Karagöl ve Çat Vadisi Turu kişi başı 100.00 ‘er TL olup araçta rehbere ödenir.
 • Batum Girişlerinizde Resimli ve TC. Kimlik Numaranızın yazılı olduğu pürüzsüz kimlik ( Nufüs Cüzdanı ) bulundurmak  Kimliğin kenarlarının yıpranmış veya kıvrık olmaması; ayrıca kimlikte bulunan fotoğrafında son 5 yıldan önce olmaması gerekir.
 • Batum girişleri Ehliyet ile GERÇEKLEŞEMEZ. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUMA geçişleri için NOTER onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir. Belge eksikliği ve kişisel sebeplerden dolayı giriş yapamayan misafirlerin sorumlulukları kendilerine aittir.

 

Önemli Bilgi ve Hatırlatmalar

 

 • Tur programlarıı; Otel, Ulaşım, Rehberlik Hizmetleri ve Gezi Yerleri …vs. ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan hizmetler için ücret iadesi yapılmaz.
 • Öğle yemekleri bölgeye özel menülerden oluşup yöresel sunumlar ara sıcak olarak servis edilir. Yemeklerde ve otellerde alınan içecekler - Mini bar vb. harcamalar fiyata dahil hizmetlerde aksi belirtilmediği müddetçe extradır.
 • Rehberimiz programda belirtilen yerleri tamamlamak kaydı ile hava ve yol şartlarına bağlı olarak tur programında değişiklik yapabilir.
 • Kayıt sırasında misafirlere KESİNLİKLE koltuk numarası garantisi verilmez. 3 gece ve üzere turlarda her gün 2 sıra koltuk atlayacak şekilde yer değişimi olmaktadır.
 • Rehberimizin tur sırasında vermiş olduğu saatler, toplanma zamanları vb. durumlarda misafirlerin uymaması halinde yaşanabilecek sıkıntılardan dolayı acentenin veya rehberin sorumluluğu yoktur.
 • Şirketimiz günümüz koşullarına uygun olarak ödemiş olduğunuz ücreti güvence altında tutmaya devam ediyor. İptal güvence bedeli ödeyerek; Turunuzu kayıt tarihindeki şartlardan istediğiniz bir tarihe erteleyebilir – Turunuzdan vazgeçmeniz halinde ödemenizi 7 iş günü içerisinde güvence bedeli kısmı hariç iade alabilir – Aynı koşullarda bir başka kişiye devredebilirsiniz.
 • İptal Güvence Bedeli Kişi Başı olmak üzere tabloda olduğu şekli ile uygulanır.

        0 – 2.500 TL. Arası Turlarda  - 50,00 TL.

              5.000 TL. – 7.500 TL. Arası Turlarda 150,00 TL.

        2.500 TL. – 5.000 TL. Arası Turlarda - 100,00 TL.

              7.500 TL. – 10.000 TL. Arası Turlarda 200,00 TL.

 • 10.000 TL. ve üzere rezervasyonlarda % 2 olarak uygulanır. Uçak bileti – transfer hizmetleri gibi Şara Turizm in aracı olduğu diğer hizmetleri kapsamaz. Tur kayıt esnasında satın alınabilir sonradan ekletilemez.
 • İptal güvence bedeli ödenmemiş rezervasyonlar için Tur iptal şartları; tur hareketine 15 gün kala yapılan iptallerde ücretin tamamı iade edilir. 14 – 7 gün arası yapılan iptallerde toplam tutarın % 50 si, 6 – 1 gün kala yapılan iptallerde % 100 kesinti yapılır.
 • Tur esnasında olası ara transfer için ulaşım ücretleri ofisimizde tahsis edilmemekte olup; rehber tarafından araçta nakit olarak toplanır.
 • Mücbir sebepler ile yapılamayan gezilerden ŞARA TURİZM ’ in sorumluluğu yoktur.
 • Yoğun dönemlerde otellerde sıkışıklık olmasından dolayı aynı standartlarda ya da bir üst kategoride oteller ile değişiklik yapılabilmektedir.
 • Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
 • Yemeklerde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
 • Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabiki en önemlisi fotoğraf makinesi unutmayınız.
 • Tur sirküsü yayımlandığı 28.02.2022 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

 

TUR PROGRAMLARIMIZ 4077 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
Doğrulama Kodu