Tur Dönemini Seçiniz
 
Tur Kategorisi Seçiniz
Gezi Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Otel İsmi Yazarak Arama Yapınız...
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat Aralığı
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı

Gap Turu / 4 Gece 5 Gün

Arkadaşlarınızla Paylaşın
Gap Turu / 4 Gece 5 Gün
Tur Adı: Gap Turu / 4 Gece 5 Gün
Açıklama: Medeniyetlerin beşik noktası olan Kuzey Mezapotamya topraklarında sizleri büyüleyici bir gezi bekliyor.Her kilometre karesi adeta tarih kokan bu Peygamberler diyarına düzenleyeceğimiz gezimize katılmak istemez misiniz ?
Ulaşım: Lüks Araçlarla Konforlu Bir Seyahat
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
1450.00 TL
KİŞİ | GECE
'dan başlayan
fiyatlar
Tatilinize özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

Urfa'da Sıra Gecesi, Göbeklitepe ve Harran, Halfeti'de Batık Şehirde Tekne Turu
Gaziantep'te Gaia, Mor Gabriel, Sular Altında Kalan Hasankeyf Sizleri Bekliyor
Adıyaman'da 2100m Rakımlı Nemrut Dağı'nda Güneş Bugün Sizin İçin Doğacak

Kısa zamanda çok işler yaparız diye Gap Bölgesine yola çıktık.
Güney Doğu Anadoluyu Keşfetmeye Peygamberler Diyarını Gezmeye Davet Ediyoruz.
Kebap Yemeğe doyamayacağınız bölgede Mırra içmeden gelmeyeceksiniz.
Mardinin Tarihi Dokusunu Sular Altında Kalmış Hasankeyfe Gitmeye Ne dersiniz!
Mezopotamyanın Kuzeyinde Kendinizden Geçeceksiniz.


TUR PROGRAM

1. Gün: Kahramanmaraş - Adıyaman - Atatürk Barajı - Cendere Köprüsü - Nemrut Dağı

Cuma Akşamı 19.00'da Hasan Polatkan Migros'un önünden hareket ediyoruz. Sabah kahvaltısı ardından Kurtuluş savaşında gösterdiği mücadele ile Kahraman unvanı alan ilimizde Panoramik Maraş Kalesi ve şehir merkezi gezisi ardından meşhur Maraş dondurmasını tadıp Adıyaman’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Dünyanın en büyük projelerinden biri olan Türkiye’mizin gururu, Güneydoğu Anadolu Projesi’nin kalbi sayılan Atatürk Barajı’ na ulaşıyoruz. Seyir alanındaki fotoğraf molası ve bilgilenmenin ardından Karakuş Tümülüsü’ne geliyoruz. Muhteşem bir manzara içerisinde rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Roma İmparatorluğunun efsanevi XVI. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsüne ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğrafların ardından, Kommagene Krallarının yazlık başkenti olan Arsemia’yı, Eski Kâhta Kalesini otobüsümüzden panoramik olarak görerek deniz seviyesinden 2100 m yükseklikte bulunan Nemrut dağının eteklerine ulaşıyoruz. Dağın eteklerindeki tesiste son olarak kısa bir mola verdikten sonra yaklaşık 1km’lik biraz zorlu bir yürüyüş ile dağın zirvesine ulaşıyoruz. Kommagene kralı ANTİOCHOS adına yapılan Tümülüsü ve Doğu-Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Yapılan anlatımlar ardından Gün Batımını ( Bölgenin yoğunluğuna bağlı ) muhteşem manzarasında seyrediyoruz. Ardından tekrar minibüslerimize binerek Adıyaman'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde. 


2. Gün: Diyarbakır - Hasankeyf - Midyat

Sabah kahvaltısı sonrası Siverek üzerinden Diyarbakır’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Diyarbakır’da ilk durağımız On Gözlü Köprüye geliyoruz Hıdırellezlerde yöre insanları beze dilek yazıp bu köprüden Dicle’ye atarlarmış köprünün kenarında vereceğimiz kısa bir fotoğraf molasının ardından, Diyarbakır surları , tarihi Hasanpaşa Hanı hakkında rehberimizden aldığımız bilgiler ardından Batman üzerinden takiple yeni Hasankeyf e doğru hareket ediyoruz. Ilısu barajı suları altında kalan eski Hasankeyf’ten kurtarılabilen birkaç kültür mirasından biri olan ve Anadolu da benzer bir örneği olmayan Akkoyunlu hükümdarı Uzun Hasan’ın oğlu Zeynel Bey için yaptırdığı türbe hakkında alacağımız bilgiler ardından Midyat'a ulaşıyoruz. Midyat’ta dinlerin ve Dillerin buluştuğu birleştiği bu güzel merkezde ilk önce burada yaşayan Kadim Süryani Halkının en önemli ibadethanelerinden biri olan, yaklaşık 500 yıl boyunca Metropolitlik merkezi olmuş Mor Gabriel Manastırını ziyaret ediyoruz. Manastır hâlihazırda eğitimine ve ibadete açık yaşayan bir manastır olma özelliğini taşımaktadır. Manastırı Süryani gençlerin rehberliği eşliğinde ziyaret ettikten sonra bir sonraki durağımız ise birçok dizinin çekim alanı olan Midyat konukevi olacak. Sivil mimarinin en güzel örneğini göreceğimiz bu konak ardından Telkâriciler çarşısında alışveriş için verilen serbest zamanı takiben otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde


3. Gün: Mardin - Göbeklitepe - Şanlıurfa - Sıra Gecesi

Değerli misafirlerimiz,  sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası, Mardin'e ulaşıyoruz. Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani'sinden, Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin'de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Öğle yemeğimizin ardından Ulu Cami’ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin'in en büyük Camisi olan Camii Kebir de olarak bilinen Ulu Camiyi bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraları da görerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içebilmek, Mardin çarşılarında alışveriş yapabilmek için Kısa bir dinlenme molası ve serbest zaman veriyoruz ve öğle yemeğimizi Yeni Mardin’de bir restoranda yöresel lezzetlerin tadına bakarak aldıktan sonra Mardin’den ayrılıyoruz. Yolumuza Kızıltepe ve Viranşehir üzerinden devam ederek Urfa’ya 20 km mesafede olan 1986 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren çiftçi Mahmut Kızıl sayesinde bulunan Göbekli Tepe'ye ulaşıyoruz.12 bin yıllık tarihi ile Dünya da bilinen ilk insan yapımı megalit yapıların bulunduğu, dünya üzerinde tüm bilim, tarih ve arkeoloji ile uğraşan insanların ilgi odağı konumunda olan, UNESCO tarafından 2019 yılında Dünya Kültür Mirası Listesi ne alınmış,  içerisinde bulunan yapıların ne amaç ile yapıldığı hala çeşitli çevreler tarafından tartışma konusu olan ve hala net bir açıklama getirilememiş olan, 25 yıllık kazı çalışmaları sonucunda sadece %20 lik bir kısmının toprak üzerinde sergilendiği bir ören yeri olan Göbekli tepeyi ziyaret edeceğiz. Rehberimizin bu ören yeri ile ilgili anlatımlarını ilgi ile dinleyeceğinizden eminiz. Kafanızda yüzlerce soru işareti ile bu ilginç yerden ayrıldıktan sonra Urfa'daki otelimize yerleşiyoruz. Bu akşam otel konaklamamız oda kahvaltıdır, otelde akşam yemeği tur ücretine dâhil değildir. Dileyen misafirlerimizle birlikte Şanlıurfa'nın vazgeçilmezi yemekli sıra gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde karışık kebaplarımızı yiyip, mırramızı içip, şıllık tatlısının ve çiğ köftenin tadına bakıyor, yöresel müzik ve oyunlarla eğlenceye tam hız devam ediyoruz. 


4. Gün: Harran - Halfeti - Birecik - Gaziantep

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında dünyanın ilk İslam üniversitesinin bulunduğu Harran'a geliyoruz. Dünya'da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Harran ziyaretimiz ardından Halfeti’de tekne turuna katılıp baraj suları altında kalan Savaşan köyü ve Rumkale gezisi ardından öğle yemeğimizi alıp Birecik Kelaynak kuşları çiftliği gezisi sonrası Gaziantep’e hareket ediyoruz. Kurtuluş savaşında verdiği mücadele ile destanlaşıp Gazi unvanı alan şehrimiz Gaziantep’e varış. Panoramik tarihi Gaziantep kalesi gezilip Bakırcılar Çarşısı ve Tahmis Kahvesinde verilen mola sonrasında otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ardından serbest zaman, günümüz sona eriyor.


5. Gün: Hatay

: Sabah kahvaltısı ardından otelimize yürüme mesafesinde bulunan Gaziantep Kurtuluş Müzesi ziyaretimizi gerçekleştirip dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi gezilip Hatay a hareket. Şehir merkezinde alışveriş imkânı ve öğle yemeği molası ardından Aziz Pier Kilisesi, Habib-i Neccar Camii gezileri ve nefis künefelerimizi tadıp geri dönüş yoluna geçiyoruz. Yolda vereceğimiz molalar ardından sabah saat 07.00 civarı Eskişehir’e varış.


FİYATLAR


Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk
06.10.20211450.00 TL1900.00 TL 1450.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 700.00 TL
7 - 12 Yaş 1050.00 TL
20.10.20211450.00 TL1900.00 TL 1450.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 700.00 TL
7 - 12 Yaş 1050.00 TL
27.10.20211450.00 TL1900.00 TL 1450.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 700.00 TL
7 - 12 Yaş 1050.00 TL
10.11.20211450.00 TL1900.00 TL 1450.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 700.00 TL
7 - 12 Yaş 1050.00 TL


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Lüks araçlarla ulaşım

- Araç içi ikramlar

- 4 gece yarım pansiyon otel konaklaması

- 4 adet Açık Büfe Kahvaltı

- 4 adet Açık Büfe Akşam yemeği

- Mevsim Tour Refakat Hizmeti

- Profesyonel Tur Rehberi

- Seyahat Sigortası

 

- 1.gün Kahvaltı ve Tüm öğle yemekleri

- Tüm extra turlar ve Urfa Sıra gecesi

- Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri

- Kişisel Harcamalar

Tüm Hareket Tarihleri

06, 20, 27 Ekim • 10 Kasım
- Gezimiz bir paket turdur. Kullanılmayan hizmetler için geri aide yapılmaz.

- Rehber , tur programına bağlı kalmak kaydıyla programda değişiklikler yapabilir.

- Acenta , aynı kategoride olmak kaydıyla konaklanacak otellerde değişiklik yapabilir.

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
Doğrulama Kodu