Tur Dönemini Seçiniz
 
Tur Kategorisi Seçiniz
Gezi Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Otel İsmi Yazarak Arama Yapınız...
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat Aralığı
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı

Turistik Doğu Expresi İle Kars Turu/Tren Gidiş Uçak Dönüş

Arkadaşlarınızla Paylaşın
Turistik Doğu Expresi İle Kars Turu/Tren Gidiş Uçak Dönüş
Tur Adı: Turistik Doğu Expresi İle Kars Turu/Tren Gidiş Uçak Dönüş
Açıklama: Turistik Doğu Expresi ile Kars Turu Sınırlı Kontenjan ve Tarih Seçenekleriyle...
Ulaşım: Tren ve Uçak
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
1950.00 TL
KİŞİ | GECE
'dan başlayan
fiyatlar
Tatilinize özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

Turistik Doğu Expresi ile Unutamayacağınız Seyahati Yaşatıyoruz.
( Yataklı Vagonlarla Tren Seyahati )

 Ani Harabeleri,  Çıldır Gölü, Kars Kalesi, Oniki Havari Kilisesi, Topcuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar, Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi(Merkez Cami), Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi(Fethiye Cami), Tren Garı, Kars Müzesi, Sarıkamış, Katerina Av Köşkü, Sarıkamış Kayak Merkezi,  Erzurum, Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese, Ulu Cam


TUR PROGRAM

1. Gün: Ankara-İliç

Eskişehir'den 12:23 Yüksek Hızlı Treni'ne Biniyoruz ve 13.52'de Ankara Tren Garı’ına Ulaşıyoruz .Küçük Bir Serbest Zaman Ardından Saat 16:00'da Tekrar Buluşuyoruz.
Ardından ''Turistik Doğu Ekspresindeki'' yataklı vagona yerleşiyor ve saat 16.55 de yaklaşık 30 saat sürecek masalsı yolculuğumuza başlıyoruz.
Not: Konuklarımız akşam yemeği için trenin restoranından faydalanabilirler veya yanlarında getirdikleri yiyecekleri kompartımanlarında yiyebilirler.


2. Gün: İliç-Erzincan-Erzurum

Sabah saat 06.05 sularında İliç Tren İstasyonu'na varış. Tren, burada 3 saat mola verecek; dilerseniz kompartmanınızda uykuya devam edebilir veya tren tarafından düzenlenecek Kemaliye, Karanlık Kanyonu turuna katılabilirsiniz. Daha sonra İliç Tren İstasyonu'ndan saat 09.05 de yolculuğumuz devam edecek ve saat 10.59 da Erzincan'a ulaşacak. Tren burada da 3 saat mola verecek ve dileyenler yine tren tarafından düzenlenecek Ekşisu, Çağlayan, Altıntepe turuna katılabilirler. Tren Erzincan'dan saat 13.39 da hareket edecek Doğanın eşsiz görüntülerine tanık olacağınız yolculuğunuz verilecek 3 saatlik son mola için 17.33'de Erzurum'a ulaşacak. Dilerseniz Erzurum'u gezip, çağ kebabı yiyebilirsiniz. Veya çağ kebabını kompartımanınıza isteyebilirsiniz. Mola sonrası saat 20.13'de Erzurum'dan hareket ediyoruz ve saat 23.58'de Kars'a varış. Kars Tren Garı'nda rehberimizle buluşup özel aracımız ile otelimize transfer oluyor ve güzel bir uyku için odalarımıza yerleşiyoruz.


3. Gün: Kars

Kahvaltıdan sonra yürüyerek yapacağımız şehir turunda; Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi'ni (Fethiye Cami), Rus işgali sırasında Tahtdüzü bölgesinde ızgara plan üzerine yeniden kurulmuş şehirde; işgal sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Kars Kalesi, Karahanoğlu Köprüsü, Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakani Türbesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar ziyaret edilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Kars’taki otelimizde.


4. Gün: Ani Harabeleri ve Buz Tutmuş Çıldır Gölü

Kahvaltıdan sonra Ermenistan sınırında, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI listesinde bulunan Ani Tarihi Arkeolojik Alanı'na gideceğiz. ''1001 Kilise Şehri” olarak da anılan Ani’de, bugüne kadar 40 kilise, şapel ve anıt mezar tespit edilmiştir. Sanki günümüzde de yaşayan bir şehir havası veren Ani Kenti, Selçuklular döneminde de iskân edilmiştir. Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami, Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi'ni göreceğiz. Daha sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü’nde buzları kırarak yapılan balık avı safarisini izleyeceğiz. Tutulan balıkları birlikte yiyeceğiz.Dileyen misafirlerimiz isterlerse atlı kızak turu da yapabilirler. Daha sonra Kars’a dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Kars'taki otelimizde.


5. Gün: Sarıkamış-Erzurum

Kahvaltı sonrası Sarıkamış'a gidiyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra 19.yüzyıl sonunda Baltık mimari tarzında inşa edilmiş Katerina Av Köşkü'nü dıştan görecek ve harika kareler yakalayacaksınız. Daha sonra Sarıkamış Kayak Merkezi'ni ve ilçeden başlayarak kuzeyde Erzurum'un Şenkaya ilçesi sırtları ile güneydeki Aras Vadisi arasında kalan Süphan Dağı çevresine kadar ulaşan kar düşmüş sarıçam ormanlarını göreceğiz. Sarıçam ormanları sizi kartpostallık görüntüleri ile büyüleyecek. Daha sonra  Erzurum’a hareket. Şehir turumuzda Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami'yi gezecek akşam yemeği için isteyen misafirlerimiz meşhur Çağ Kebabı'nın tadına bakabilirler. Ardından Erzurum Havalimanı'na gidiyor ve Uçak Saatimizi Beklemeye Başlıyoruz.Saatimiz Geldiğinde Uçağa Biniyor ve Dönüş Yolculuğumuza Başlıyoruz.Gecenin İlerleyen Saatlerinde Eskişehir'e Ulaşıyoruz ve Bir Başka Mevsim Tour Organizasyonunda Görüşmek Dileğiyle Sizlerle Vedalaşıyoruz...


FİYATLAR


Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk
18.12.20191950.00 TL2250.00 TL 1950.00 TL-
26.02.20201950.00 TL2250.00 TL 1950.00 TL-


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Gidiş Tren Biletleri ( Yataklı Vagon )
 • Dönüş Uçak Biletleri ( Ekonomi Sınıf )
 • Mevsim Turizm Refakat Hizmetleri
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmetleri
 • 3 Gece Otel Konaklaması (Yarım Pansiyon)
 • Eskişehir'den Ankara'ya Yht İle Gidiş Ara Transferi
 • İstanbul'dan Eskişehir'e Vip Minibüs ile Ara Transfer
 • Bölgedeki Ara Transferler , Otobüs Seyahati ve Araç İçi İkramları
 • Çıldır Gölü , Ani Harabeleri , Sarıkamış ve Kars Gezileri
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Çıldır Gölü Atlı Kızak
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Otellerde Alınan Alkollü Alkolsüz İçecekler
 • Extra Turlar

Tüm Hareket Tarihleri

18 Aralık • 26 Şubat
FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
Doğrulama Kodu