Tur Dönemini Seçiniz
 
Tur Kategorisi Seçiniz
Gezi Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Otel İsmi Yazarak Arama Yapınız...
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat Aralığı
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı

Doğu Anadolu Turu ( Doğu Ekspresi ile Gidiş - Van gölü Ekspresi ile Dönüş ) ( Pulman Vagonlar ile Seyahat )

Arkadaşlarınızla Paylaşın
Doğu Anadolu Turu ( Doğu Ekspresi ile Gidiş - Van gölü Ekspresi ile Dönüş ) ( Pulman Vagonlar ile Seyahat )
Tur Adı: Doğu Anadolu Turu ( Doğu Ekspresi ile Gidiş - Van gölü Ekspresi ile Dönüş ) ( Pulman Vagonlar ile Seyahat )
Açıklama: Nostaljik Doğu Ekspresi ile gidiş - Van Gölü Ekspresi ile Dönüş yapacağımız Doğu Anadolu Turumuzla Doğu'nun gizemli ve mistik coğrafyasında , farklı medeniyetlerin izlerini keşfetmek istemez misiniz ?
Ulaşım: Tren ile
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
3750.00 TL
KİŞİ | GECE
'dan başlayan
fiyatlar
Tatilinize özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

Nostaljik Doğu Ekspresi ile gidiş - Van Gölü Ekspresi ile Dönüş yapacağımız Doğu Anadolu Turumuzla Doğu'nun gizemli ve mistik coğrafyasında , farklı medeniyetlerin izlerini keşfetmek istemez misiniz ?


TUR PROGRAM

1. Gün: ESKİŞEHİR - ANKARA - DOĞU EKSPRESİ İLE TREN YOLCULUĞU

       Saat 13.00’da Hasan Polatkan migros önünden aracımıza biniyoruz ve Ankara Tren istasyonu istikametinde yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından tren garına varıyoruz ve tren kalkış saatine kadar serbest zaman veriyoruz. 17.55’de hareket edecek trenimiz için toplanma noktasında 17.30’da buluşuyoruz ve rehberimiz eşliğinde vagonumuza geçip yerlerimizi alıyoruz. Bir sonra ki gün sabah saatlerine kadar Trendeyiz. İyi istirahatler.

      Akşam Yemeği : Extradır. ( Trendeki restoran’dan faydalanılabilir )

      Konaklama : Tren’de Pulman Koltuklarda


2. Gün: ERZURUM

Ertesi gün Öğlen 15.15’de Erzurumda olacağımız öngörülür fakat genelde 1 veya 2 saat tren rötar yapabilir.Gezimizin ilk noktası olan Erzurum’a vardığımızda ilk olarak grubumuz ile birlikte Erzurum şehir merkezine en yakın kayak merkezi olan Palandöken gideceğiz. Palandöken’de serbest zaman veriyoruz. Dileyenler cafe’lerde vakit geçirebilir , dileyenler kayak ekipmanı kiralayıp kayak yapabilirler. Akşamın ilerleyen saatlerinde tekrar aracımıza geçip konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. İyi istirahatler.

      Kahvaltı : Extradır. ( Trendeki restoran’dan faydalanılabilir )

      Öğle yemeği : Extradır. ( Trendeki restoran’dan faydalanılabilir )

      Akşam yemeği : Otelimizde set menü veya açık büfe

      Konaklama : Grand çatalkaya , Borapark , Grand Hitit , Hotel Zade vb.


3. Gün: ERZURUM - SARIKAMIŞ - KARS

       Sabah kahvaltımızın ardından aracımıza geçiyoruz ve bugün ki gezimizin ilk durağı olan Erzurum Uu Camii’ye gidiyoruz. Rehberimizin anlatımlarıyla birlikte gezeceğimiz Ulu Camii ardından sırasıyla Üç Kümbetler , Çifte Minareli Medrese ve Erzurum Evleri müzesini geziyoruz. Daha sonra Erzurum Kalesini görüp tarihini dinledikten sonra  Yakutiye Medresesine geçiyoruz.Son olarak Atatürk Evi’ni gezip hem öğle yemeği molası vereceğimiz , hem de serbest zaman da alışveriş yapabileceğiniz meşhur Rüstem Paşa Bedestenine geçiyoruz. Karınlarımızı doyurup , Erzurum’un meşhur oltu taşından hediyelikler aldıktan sonra gezimize kaldığı yerden devam ediyoruz. İlk olarak Erzurum kongre binasına geçiyoruz. Cumhuriyete giden yolda önemli bir yer tutan bu kongrede alınan kararları rehberimizden dinleyip bilgi ediniyoruz. Ardından buradan ayrılıp Nene Hatun Tarihi milli Parkına geçiyoruz. 93 Harbi döneminde Türk ve Rus güçlerinin çarpıştığı yerlerden biri olan bu bölgede ki tabyaları geziyoruz. Ardından Sarıkamış istikametinde yola çıkıyoruz.  Yaklaşık 2 saat sürecek bir yolculuğun ardından Sarıkamış Şehitler Anıtı’na ulaşıyoruz. Yaklaşık 90 bine yakın askerimizin donarak can verdiği Allahuekber dağlarında Şehitler Anıtı gezip şehitlerimizi yad ediyoruz. Daha sonra vakit kaybetmeden Sarıkamış kayak merkezine gidip serbest zaman veriyoruz. Dileyenler kayak yapabilirler , dileyenler bu bölgede bolca bulunan obsidyen taşından yapılma hediyelik eşyalardan alabilirler.Sarıkamış’ta vereceğimiz serbest zamanın ardından vakit kaybetmeden aracımıza geçip Kars istikametinde yola çıkıyoruz. Akşamın ilerleyen saatlerinde Kars’taki otelimize ulaşıyoruz ve istirahate çekiliyoruz.

       Kahvaltı : Otelimizde set menü veya açık büfe

       Öğle yemeği : Extradır. ( Cağ Kebabı önerilir )

       Akşam yemeği : Otelimizde set menü veya açık büfedir

       Konaklama :  Sapran Deluxe , Grand Ani Hotel , Kale Hotel vb.


4. Gün: KARS - ÇILDIR GÖLÜ - ANİ HARABELERİ

       Sabah erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından vakit kaybetmeden araçlarımıza binip ilk durağımız olan Ani Haraberlerine gidiyoruz. Şehir surlarını görerek yürüyoruz ve Aslanlı kapıdan girip sırasıyla Aziz Prkitch kilisesi , küçük hamam , Fethiye Camii , İpek Yolu Köprüsü , Rahibeler Manastırı , İç Kale , Poladoğlu Kilisesi , Bostanlar Deresi Mağaraları , Selçujlu Kervansarayı , Genç Kızlar kilisesi , Büyük Hamam , Gürcü Kilisesi , Ateşgede Tapınağı’nı geziyoruz. Ani Harabelerini tamamladıktan sonra Çıldır Gölü’ne geçiyoruz. Kış aylarında kalın bir buz tabaksıyla kaplanan göl’de serbest zaman veriyoruz.Ardından öğle yemeği için restorantımıza geçiyoruz. Öğle yemeği ardından Kars merkeze geçip sırasıyla Aleksandr neviyski Katedrali , Kümbet Camii , Kars Kalesi , Yusuf Paşa Camii , Aşıklar Evini gezip Eski Kars Kaşarı alıverişi için mola veriyoruz. Daha sonra Rus döneminden kalma Eski Anadolu Lisesi Binası ,  Belediye Binası , Tuncer Gülensoy Evini izleyip gezimizi tamamlayıp akşam saatlerine doğru otelimize geçiyoruz. Dileyenler ile bu gece organize edeceğimiz Ünlü Kafkas Gecesi eğlencesine katılabilirler.

       Kahvaltı : Otelimizde set menü veya açık büfe

       Öğle yemeği : Extradır. ( Yöresel Hangel Menü önerilir )

       Akşam yemeği : Extradır. ( Meşhur Kaz Eti tavsiye edilir )

       Konaklama :  Sapran Deluxe , Grand Ani Hotel , Kale Hotel vb.


5. Gün: IĞDIR - DOĞU BEYAZIT - AĞRI DAĞI - İSHAK PAŞA SARAYI - TENDÜREK - MURADİYE ŞELALELERİ - VAN

Sabah Kahvaltımızı yaptıktan sonra odalarımızı boşaltıp aracımıza yerleşiyoruz ve Kars’a veda etmeden Kafkas Cephesi Harp Tarihi müzesine gidiyoruz. Müze ziyaretimizin ardından Kars’a veda edip Iğdır’a geçiyoruz. İlk olarak Ermeniler tarafından katledilen Şehit Türkler Anıtını ve müzesini geziyoruz. Ardından inşası yaklaşık 99 yılda tamamlanan Doğu Beyazıt’ta ki İshak Paşa Sarayı’na geçiyoruz. Rehberimizin anlatımlarıyla beraber yapacağımız saray gezisinin ardından Ağrı dağının muhteşem manzarasını fotoğraflayıp bölgeden ayrılıp Doğu Beyazıt merkeze geçip öğle yemeği ve alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman ardından Tendürek Dağında bulunan Muradiye Şelalelerine gidiyoruz ve fotoğraf molası veriyoruz. Akşam saatlerine doğru şelale gezimizi de tamamlayıp Van’da ki konaklayacağımız otele geçiyoruz.

       Kahvaltı : Otelimizde set menü veya açık büfe

       Öğle yemeği : Extradır. ( Abdigör Köfte Menü önerilir )

       Akşam yemeği : Otelimize set menü veya açık büfe

       Konaklama :  Royal Milano , Taht Palace vb.


6. Gün: VAN GÖLÜ - AKDAMAR ADASI - VAN

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz ve ilk olarak Tuşpa bölgesine gidiyoruz. İlk olarak Urartu’lara özgü gümüş işleme sanatından hediyelik eşyalar alabileceğimiz atölye’ye geçiyoruz. Ardından Kedi Evi’nede küçük bir ziyaret gerçekleştirip vakit kaybetmeden Urartu müzesine gidiyoruz. Müze gezisinin ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinin ardından Van’dan ayrılıp Gevaş’a geçiyoruz. Teknemize binip Akdamar Adasına geçiyoruz. Yılın belli dönemlerinde Ortadoks hristiyanlarının ayinler düzenledikleri ve özellikle Ermenilerce kutsal sayılan Kilise ziyaretimizin ardından tekrar Gevaş’a dönüyoruz ve otobüsümüze yerleşip Tatvan istikametinde yola çıkıyoruz. Akşam’ın ilerleyen saatlerinde gezimizi noktalayıp Tatvan’daki otelimize geçip istirahate çekiliyoruz.

       Kahvaltı : Otelimizde set menü veya açık büfe

       Öğle yemeği : Extradır. ( Büryan Kebabı Menü önerilir )

       Akşam yemeği : Otelimize set menü veya açık büfe

       Konaklama :  Taşar Royal , Kardelen Hotel vb.


7. Gün: TATVAN - VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Sabah erken saatte alacağımız kahvaltının ardından 09.00’da hareket edecek Van Gölü Ekspresi trenine yetişmek üzere tren Garı’na geçiyoruz. Vagonumuzdaki Pulman Koltuklarımıza yerleşip tüm gün doğu Anadolu’nun kartpostallık doğası izleyerek muhteşem bir gün geçiriyoruz. Gece konaklamamız Tren’de olacaktır.

       Kahvaltı : Otelimizde set menü veya açık büfe

       Öğle yemeği : Extradır. ( Trendeki restoran’dan faydalanılabilir )

       Akşam yemeği : Extradır. ( Trendeki restoran’dan faydalanılabilir )

       Konaklama :  Trende Pulman Koltuklarda


8. Gün: ANKARA - ESKİŞEHİR

Sabah 10.25’de Ankara Tren garına varıyoruz. Varış süresinde 1-2 saatlik gecikmeler olabilmektedir. Tren garına bizi karşılamaya gelen aracımıza geçip Eskişehir istikametinde yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek otobüs yolculuğumuzun ardından Eskişehir’e varıyoruz ve bir sonra ki MEVSİM TOUR organizasyonunda görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

     KAHVALTI : Extradır. ( Trendeki restoranttan faydalanılabilir. )

     ÖĞLE YEMEĞİ : Extradır. ( Sivrihisar'da ki Dinlenme tesisinde )


FİYATLAR


Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk
18.12.20223750.00 TL4750.00 TL 3750.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 2250.00 TL
7 - 12 Yaş 3000.00 TL
25.12.20223750.00 TL4750.00 TL 3750.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 2250.00 TL
7 - 12 Yaş 3000.00 TL
01.01.20233750.00 TL4750.00 TL 3750.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 2250.00 TL
7 - 12 Yaş 3000.00 TL
08.01.20233750.00 TL4750.00 TL 3750.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 2250.00 TL
7 - 12 Yaş 3000.00 TL
15.01.20233750.00 TL4750.00 TL 3750.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 2250.00 TL
7 - 12 Yaş 3000.00 TL
22.01.20233750.00 TL4750.00 TL 3750.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 2250.00 TL
7 - 12 Yaş 3000.00 TL
29.01.20233750.00 TL4750.00 TL 3750.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 2250.00 TL
7 - 12 Yaş 3000.00 TL
05.02.20233750.00 TL4750.00 TL 3750.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 2250.00 TL
7 - 12 Yaş 3000.00 TL
12.02.20233750.00 TL4750.00 TL 3750.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 2250.00 TL
7 - 12 Yaş 3000.00 TL
19.02.20233750.00 TL4750.00 TL 3750.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 2250.00 TL
7 - 12 Yaş 3000.00 TL
26.02.20233750.00 TL4750.00 TL 3750.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 2250.00 TL
7 - 12 Yaş 3000.00 TL
05.03.20233750.00 TL4750.00 TL 3750.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 2250.00 TL
7 - 12 Yaş 3000.00 TL
12.03.20233750.00 TL4750.00 TL 3750.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 2250.00 TL
7 - 12 Yaş 3000.00 TL


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
✅ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER✅
▶️ 8 gün boyunca Ulaşım
▶️Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
▶️5 Gece Otel Konaklaması
▶️Otellerdeki 5 Kahvaltı
▶️Otellerdeki 4 Akşam Yemeği
▶️8 Günlük Seyahat Sigortası
▶️Araç içi su ikramı
▶️Mevsim Tour Refakat Hizmeti
▶️Eskişehir-Ankara Transferi
▶️Ankara-Eskişehir Transferi
▶️Doğu Ekspresi Pulman Gidiş Bileti
▶️Van Gölü Ekspresi Pulman Dönüş Bileti
 
✅EXTRA HİZMETLER✅
▶️Öğle Yemekleri
▶️Müze Ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
▶️Kişisel Harcamalar
▶️Akdamar Adası Tekne Turu
▶️Kafkas Eğlencesi
▶️Tüm Yolculuk Esnasında Yiyecek ve İçecekler

Tüm Hareket Tarihleri

18, 25 Aralık • 01, 08, 15, 22, 29 Ocak • 05, 12, 19, 26 Şubat • 05, 12 Mart
- Tren saatlerindeki değişiklikler neticesinde programda oluşabilecek saat farklılıkları en az 1 gün öncesinden misafirlere bildirilecektir.

- Rehber programda belirtilen yerlerin tamamını gezdirmek kaydıyla programda değişiklikler yapabilir.

- Gezimiz bir paket tur'dur. Kullanılmayan hizmetler için iade istenemez.

- Misafirler tarafından Belirtilen saatlere uyulmaması gibi durumlarda oluşabilecek mağduriyetlerden firmamız sorumlu değildir.

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
Doğrulama Kodu